اصول انتخاب پرده در دکوراسیون آشپزخانه

 • اصول انتخاب پرده در دکوراسیون آشپزخانه

  در یک آشپزخانه آن چه که بسیار مهم است استفاده از پرده برای پوشش حریم شخصی خانه و تنطیم نور دریافتی به داخل آشپزخانه است. انتخاب پرده آشپزخانه بسیار راحت است و شما به آسانی می توانید یک پوشش مناسب و زیبا برای پنجره ی آشپزخانه تان انتخاب کنید. به چند نکته در انتخاب پرده دقت کنید و سپس با سلیقه شخصیتان یک پرده در نظر بگیرید. اولین نکته جنس پرده است یک پرده که در محیطی همچون اشپزخانه قرار می گیرد باید نسبت به گرمایی که در این محیط ایجاد می شود و نوری که به داخل آشپزخانه می تابد مقاوم باشد. ازسوی دیگر این امکان را به شما بدهد که بتوانید از منظره بیرون استفاده کنید. قابلیت تنظیم نوری که به آشپزخانه وارد می شود را به شما بدهد . انعطاف پذیری یک پرده در تنظیم نور داخلی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه کرد.

  نیم پرده برای نورگیری و پوشش پنجره آشپزخانه

  نیم پرده برای نورگیری و پوشش پنجره آشپزخانه

  در این طراحی نوع پرده انتخابی به صورت نیم پرده بوده است که یک انتخاب فانتزی و در عین حال کاربردی است. جنس پرده مقاوم به نور است و می توان سالیان سال از آن استفاده کرد با توجه به سایز کوچک پنجره این مدل که نیمه پایین پنجره را پوشش می دهد مناسب است. با توجه به راحتی تنظیم نور در نیم پرده ها معمولا برای پوشش پنجره مورد استفاده فراوان در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ها قرار می گیرند.

  شید برای پوشش پنجره آشپزخانه

  شید برای پوشش پنجره آشپزخانه

  استفاده از شید ها معمولا در آشپزخانه ها و دیگر مناطق خانه به وفور صورت می گیرد. شید ها بسیار شیک و ساده و در طرح های مختلف برای استفاده وجود دارند. شید ها دارای قابلیت انعطاف برای تنظیم نور هستند و آسان تر و راحت تر با دیگر عناصر آشپزخانه هارمونی ایجاد می کند. شید ها راحت نصب می شوند و قابلیت شستشو نیز دارند از این جهت برای محیط آشپزخانه کاملا مناسب است. از دیگر مسائلی که باید به آن اشاره کرد این است که می توان شید را به عنوان یک لایه ی زیری برای کنترل و مهار نور استفاده کرد و از یک پرده برای لایه ی رویی استفاده کرد.

  پرده مناسب برای نورگیری آشپزخانه

  پرده مناسب برای نورگیری آشپزخانه

  نوع دیگری از پرده هایی که برای پوشش پنجره مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه پرده ها نیز به خوبی در یک آشپزخانه به کار می رود. این پرده قابلیت این را دارد که نیمه بالایی پنجره را تا پایین پنجره را پوشش دهد. تنظیم نور به راحتی انجام می گیرد و مناسب برای محیط آشپزخانه است و در ترکیب رنگی با دیگر عناصر نیز بسیار به جا به کار رفته است.

  پرده های کافه در دکوراسیون آشپزخانه

  پرده های کافه در دکوراسیون آشپزخانه

  در پنجره های آشپز خانه می توان از مدل پرده های کافه استفاده کرد. این گونه پرده ها برای پوشش قسمتی از پنجره استفاده می شود و در تنظیم نور نیز موثر است. درطراحی این گونه پرده ها هم زیبایی و هم کاربرد از عناصری است که به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. امکان دارد که در این مدل از پرده ها قسمت بالایی نیز دارای پوشش باشد. این گونه پرده ها برای آشپزخانه ها ظرافت و زیبایی محیط را دو چندان می کند و به آشپزخانه جلوه می دهد.